14. kolo  VACENOVICE B - BOHUSLAVICE  2:2 (1:0)

(1:0)

2

Hodnocení utkaní (Marcel Sušánek)

Hodnocení zápasu :
Ve vloženém kole jsme se představili na půdě nováčka z Vacenovic se snahou odčinit nedělní výbuch a pokusit se přivést nějaké body, to se sice povedlo, ovšem jenom za remízu, ta byla ale spravedlivá.

Průběh zápasu :
Zápas začal poměrně opatrně. Obě mužstva se snažila kombinovat tak, aby nevyrobili chybu, což se více dařilo domácím. První změna skóre nastala po čtvrt hodině, kdy domácí zahrávali roh, míč se dostane mezi malé a velké vápno, kde domácí hráč pošle hlavou oblouček. Proti ostrému slunci toho Bednařík moc nevidí a míč končí v naší síti - prohráváme 1:0. Po obdržené brance jsme zpřesnili kombinaci a začali se více tlačit do zakončení, ovšem toto se odehrávalo většinou mimo vápno střelami Udržala, které domácí brankář spolehlivě likvidoval. Pokud jsme se dostali do vápna, zakončení bylo nepřesné. Samostatný Krýsův únik zmařil domácí brankář včasným vyběhnutím. Domácí spoléhali na brejky, ale ty naštěstí končily nepřesnou finální nahrávkou a co prošlo, tak zakončili takovým způsobem, že se Bednařík ani nezapotil - poločas končí 1:0 pro domácí. Do druhého poločasu domácí vlétli velice zostra ve snaze rychle rozhodnout, my se uchylovali velice často k obranným odkopům, ale míč se vracel jako bumerang, snaha domácích vrcholila v 60.min., nařízenou penaltou, kterou trestuhodně zahodili, neboť branku přestřelili. Hra se opět vyrovnala, zpřesněná kombinace začala nést své ovoce. Soupeř se pomalu dostával pod tlak, ovšem v poklidu odolával. Pak přišla 80.min., kdy po rozehrávce ofsajdu jsme doslova darovali domácím míč dvacet metrů od branky a přízemní střelou vedle vyběhnuvšího Bednaříka inkasujeme podruhé. Po rozehrávce se snažíme zatlačit soupeře a vstřelit kontaktní branku, což se daří po klasické střele Udržala ze dvaceti metrů. Brankář si sice sáhl, ale snižujeme v 82.min., náš tlak pokračuje, otřesení domácí se v 84.min., uchylují k faulu na Kratochvilu K. a penaltu promění Udržal na 2:2. Do konce utkání je ještě dost času, tlačíme se za vítěznou brankou, ale není nám již přáno, otřesení domácí se již na nic nezmohli - zápas končí 2:2.

Závěrem:
Body byly tentokrát rozděleny spravedlivě, nás může těšit, že tentokrát za nepříznivého stavu jsme předvedli tu bojovnost, po které jsme volali po předešlém zápase, je vidět, že se to vyplácí. Máme smůlu v tom, že se na naše zápasy soupeři posilují o hráče z vyšších soutěží, tentokrát to byl výborný brankář a střelec první branky, nedá se nic dělat i remíza je dobrá vzhledem k vyrovnanosti tabulky.

Grufík (G)

8. kolo  ZELETICE - BOHUSLAVICE  3:1 (0:0)

3

(0:0)

1

Další venkovní zápas nás čekal v Želeticích. Věděli jsme, že domácí mají mnoho mladých hráčů a nám k bodům pomůže jenom výkon na hranici našich možností, což se bohužel nepovedlo a odjeli jsme bez bodu.

Začátek zápasu nám vyšel, vytvořili jsme si šance, ze kterých jsme nic nevytěžili. Udržal zakončoval stehnem, brankář bravurně vyrazí. Další šance se rodí po přímém kopu Indrucha na přední tyč, kde zakončuje Kratochvila K. a vstřelí regulerní branku, tu ovšem rozhodčí neuzná pro údajný ofsaid na pokyn domácího pomezního (Kratochvila v ofsajdu nebyl, ale hráč na zadní tyči, jenž se do hry nezapojil a ani nebránil brankaři. Pomezní tedy hrubě chyboval, tohle vysvětlení situace mám od daného pomezního). Tímto naše aktivita skončila. Domácí se vzpamatovali a začali nás přehrávat, nikoli kombinací, ale nakopávanými míči na rychlé útočníky. Naše hra se změnila na odkopávanou bez známky kombinace, hra bez zálohy nám nesvědčí, a proto jsme byli pod tlakem, jehož soupeř nevyužil i díky přehlédnutému penaltovému zákroku Horáčka. Nutno podotknou, že i proti domácím se dala pískat penalta, ovšem Udržal nedovolený zákrok ustál a v nepřirozené pozici na hranici pádu zakončuje, leč trefuje vyběhnuvšího brankáře(divná výhoda) poločas tedy 0:0. Ve druhé části hry se snažíme o kombinaci, která nám vůbec nejde, buď nahrajeme hráči do souboje nebo nahrajeme rovnou domácím. Po jedné takovéto přihrávce jde soupeř do brejku, a je ve vápně faulován a penaltu promění na 1:0 a to v 55.min. Snaha o vyrovnání rezultuje v neproměněnou hlavičkou Flajzara po rohu Indrucha a následnému protiútoku v poměru 5 ku 2 a nemohlo nastat nic jiného, než vedení domácích 2:0 v 70.min. Nastala rezignace z naší strany a pohodlná kontrola výsledku ze strany domácích, kteří navíc přidají další branku v 75.min. Naše jediná pohledná kombinace mezi Buštíkem, Indruchem, ten předá míč Udržalovi a ten z 25metrů kosmeticky upraví na konečných 3:1.

Závěrem:
Když se nic nedaří tak, musí převládnout bojovnost a snaha poprat se o výsledek, a že to umíme, to jsme několikrát předvedli, ovšem tentokrát ne a taky to tak dopadlo. Prohra nemrzí tolik jako přístup většiny hráčů, kteří místo aby zabojovali tak se hádali rozhazovali rukama a hledali chyby u jiných. Tak tragický výkon jsme předvedli naposledy loni na podzim v Archlebově, ale to byl začátek sezóny, v takové sestavě je předvedená hra a přístup hráčů
ostudou.

Sestava:
 Grufík (G),                                                                                                                                     Pařízek, Horáček, Flajzar, Lebduška,                                                                                    Kolbel, Buštík, Indruch, Kratochvila K.
 Krýsa , Udržal

Vykouk, Kratochvila D.
 Bednařík
(G)

7. kolo  BOHUSLAVICE - CEJKOVICE  5:0 (2:0)

5

(2:0)

0

Hosté z Čejkovic, jenž tentokrát dorazili na naše hřiště, jsou nováčci soutěže, a přestože nezískali ani bod, čekali jsme tuhý boj, neboť jsme známí tím, že se slabšími soupeři máme nečekané problémy a často s nimi ztrácíme body,tentokrát se nic takového nekonalo. Zápas, leč vypadal opticky vyrovnaně, byl pod naší kontrolou. Hrálo se pod výbornou kulisou a to hlavně díky příznivcům Čejkovic, jenž přijelo něco ke stovce.
Zápas začal za velikého větru a první poločas jsme hráli proti němu. Soupeř byl častěji na naší polovině, protože veškeré míče hrané vzduchem končily ve vápně. Soupeř toho hojně využíval celý poločas, ale jeho hráči tam doběhnout nestačili. Naše hra se zakládala na kombinaci a výpady do otevřené obrany. V náš neprospěch a to po celý zápas byl výborně fyzicky vybavený stoper, jenž eliminoval většinu pokusů o brejky, avšak poprvé nestačil na Krýsu již ve 13.min. Dostane míč od Buštíka a jde sám a tentokrát zakončí po zemi, vedle vybíhajícího brankáře a vedeme 1:0. Obraz hry se nemění, ale skóre ano, a to ve 24.min., kdy Indruch rozehrává přímý kop a pasem přes celou šířku vápna najde nekrytého Buśtíka, jenž pohodlně zvyšuje na 2:0. Za tohoto stavu se dohrál poločas. Druhá část zápasu měla trochu odlišný průběh, neboť se uklidnil vítr a i soupeř pochopil, že se dá hrát po zemi, ale nebylo mu to nic platné, neboť dál než po vápno se nedostal, a střely z dálky končily vedle nebo je spolehlivě pochytal Bednařík. Na naší hře se neměnilo nic, další branková akce ale přišla až v 68.min., kdy si zakončující Indruch narazí míč s Udržalem a přesně po zemi zakončí na 3:0. Zápas je rozhodnut a jde jen o výši skóre, další branka se narodila v 77.min., kdy dlouhý nákop propadne mezi stopera a brankaře, načež nejlépe se zorientuje napadající Krýsa a trefuje na 4:0, Poslední branková akce se narodila v 81.min., kdy ve středu pole operující Buštík najde kolmou přihrávkou do křídla Udržala, jenž vystřelí, střela se od obránce odrazí ke zcela volnému Vykoukovi stojícímu na vápně a ten zakončí. Může slavit první vstřelený gól za dospělé - stav 5:0 je také konečný.
Závěrem:
Body zůstaly doma zaslouženě, soupeř se snažil potěšit své fanoušky alespoň brankou, což se nepovedlo. My můžeme soupeři akorát závidět počet diváků i jejich podporu, přesto že se nedaří.
Sestava:
Pařízek, Kolbel, Horáček, Lebduška
Šimeček, Buštík, Indruch, Kratochvila K.
Vykouk, Kratochvila D., Flajzar, Turek
Grufík (G)

5. kolo  MIKULCICE B - BOHUSLAVICE  2:2 (1:0)

2

(1:0)

2

Vypadá to, že zápasy v Mikulčicích s místním B mužstvem jsou pro nás zakleté. Již podruhé jsme k zápasu nastoupili velice oslabeni. V loňském roce vinou zranění, letos nepřítomností celé zálohy a také zraněním Bartyzala. Přesto jsme chtěli napodobit loňskou výhru, leč i s bodem jsme nakonec spokojeni. Nastoupit totiž musel i trenér Hlaváč (48),  který strávil na hřišti úctyhodných 85.min. a celý zápas absolvoval Vykouk (17).
Zápas pro nás začal sympaticky. V prvních minutách jsme byli jasně lepším mužstvem,a nebýt tragické koncovky, mohli jsme se ujmout dokonce dvou gólového vedení!!! Krýsa se svým důrazem probojoval vždy až za brankaře, ale oba pokusy z malého vápna do prázdné branky skončily nad. Soupeř přeskupil obranu,a začal hrát svoji kombinační hru, kterou nás jasně přehrával, ovšem jeho snaha končila na vápně, díky výborně hrající obraně a co prošlo - likvidoval Grufík. Toto již neplatilo ve 28.min., kdy se balón po zákroku brankáře dostane na půlku, odtud putuje nákop a Grufík si míč srazí do branky – prohráváme1:0. Pod dojmem vedení, soupeř polevil a my se také dostali do hry, ale stejně jako na začátku jsme nedokázali gólově zakončit. Poločas skončil naší prohrou.
     Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou vyrovnat, což nám soupeř dovoloval svoji profesorskou hrou. Snaha korunovala v 57.min., kdy Šimeček zahrává roh, míč se k němu vrátí, následuje centr, jenž najde Udržala, který skrytou střelou po zemi k tyči srovná na 1:1. Domácí opět začnou více útočit. Snaží se rozhodnout, naše přetížená obrana nestíhá, ovšem v brance stojí výborný Grufík, jenž pokryje všechny pokusy domácích. Toto trvá do 80.min., kdy útočící hráč jde sám na Grufíka, ten míč vyrazí, soupeř balón ve vzduchu jenom lízne, ale míč skončí pomocí tyče v brance - stav 1:2 v náš neprospěch. Soupeř tentokrát nepoleví a pořád nás mačká, ale z ojedinělého protiútoku vedeného Flajzarem, jenž se dostane až do vápna, kde je podražen se píská penalta. Tu promění Udržal - stav 2:2. To už je 90.min., ale stále se hraje, soupeř má ještě dvě šance, ale my máme tu poslední z přímého kopu z dvaceti metrů. Udržal bohužel nastřelí pouze zeď. Konečný stav je tedy 2:2.
     Závěrem:
Tentokrát můžeme přivezený bod kvitovat, je to pro nás malá výhra. Za bojovnost jsme si ho zasloužili! Děkuji všem za předvedený výkon a všichni si zaslouží pochvalu také za disciplínu.
     Sestava:
Grufík (G)
Pařízek, Horáček, Flajzar, Lebduška
Vykouk, Šimeček, Udržal, Kolbel
Krýsa, Hlaváč
Turek

4. kolo  BOHUSLAVICE - VRESOVICE 6:1 (4:1)

6

(4:1)

1

Další zápas na domácím hřišti tentokrát proti soupeři z Vřesovic. Získání plného počtu bodů po předešlích ztrátách bylo nutností, proto jsme trochu popřehazovali posty, což se vyplatilo. Body tedy zůstaly doma.

Zápas začal velice svižně a hosté nevěděli kam dřív skočit. První dvě šance neproměnil Krýsa, ale po sólu Udržala a narážečce s Krýsou lobuje brankáře a v 10.min., se ujímáme vedení 1:0 v náporu nepolevujeme, a ve 14.min., se vydá do útoku Flajzar, jehož střelu brankář vyrazí, ale Udržal neomylně zvyšuje na 2:0. Teď se teprve osmělí i hosté. Po kolmé přihrávce propadne naše obrana a ve 22.min., je sníženo na 2:1. Toto bylo vše, co soupeř předvedl. Dále jsme ho tlačili k jeho šestnáctce, a po nádherné spolupráci po ose Buštík-Krýsa -Buštík zvyšujeme na uklidňujících 3:1. To probíhá 34.min. Následně se zraní hostující brankář po střetu s Krýsou a do branky nastupuje hráč z pole. Ještě jednou se hostující hráči dostanou před naše vápno, kde ztratí balon, jenž sebere Indruch, postoupí na půlku a nádherným pasem najde Udržala, jenž sklepne na Krýsu, který ve 40.min., stanovuje poločasový výsledek na 4:1. Druhá půle kopíruje první. Hosté nestačí a v 51.min., je definitivně hotovo, neboť po neodpískaném faulu na Udržala, se míč dostane na vzdálenost 25 m, odkud ho lobem pošle do sítě Kratochvíla Kamil. Zápas se v klidu dohrává. Kromě střídání v 80.min. Naposledy udeříme nádherným pasem z poloviny hřiště,kdy Indrucha vybídl nabíhajícího Udržala, který zkušeně namaže před prázdnou Kratochvilovi Davidovi, jenž hraje první zápas. Konečný stav je tedy 6:1.
Závěrem:
Předvedená hra byla tentokrát velice solidní a proměňování a příprava šancí od Udržala byla výborná. Výborně zahrál také Indruch a ostatní hráli taky velice dobře!!! Takto bychom si naši hru představovali. Tato výhra byla důležitá, pro udržení kontaktu s čelem tabulky.
Sestava:

Vykouk, Kratochvila D., Turek
Grufík (G)

15. kolo  BOHUSLAVICE - VESELI B 2:2 (0:1)

2

(0:1)

2

K prvnímu domácímu zápasu v nové sezóně jsme nastoupili proti Veselí B. Po zranění hlásil návrat útočník Bartyzal, takže jsme očekávali zlepšení zakončení, což bohužel nepřišlo a navíc se Bartyzal opět zranil. Soupeř hrál velice dobře, takže závěrečná remíza je spravedlivá.
Za obrovského vedra začal zápas docela svižně a obě mužstva si během celého poločasu vytvořila několik slibných šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Více těchto šancí bylo na naší straně, ale ta koncovka!!!! Soupeřovy šance se rodily hlavně po rohových kopech a naše po brejkových situacích. Soupeř udeřil ve 45.min., kdy se ujal vedení 1:0. Po přestávce se hra odvíjela naprosto stejným způsobem, ovšem v 63.min., využil Udržal chyby hostů, když po ztrátě míče ve středovém kruhu přelobuje na vápně stojícího brankáře a je srovnáno na 1:1. Za další 4.min., tedy v 67.min., kopeme penaltu po faulu na Udržala, ovšem Indruch nedává a vyražený míč do sítě uklidí až Krýsa. Dostáváme se do vedení 2:1. To nám ovšem nevydrží dlouho, pouze do 69.min., kdy hosté po centru zakončují bez obtěžování z malého vápna a srovnávají na 2:2. Obě mužstva chtějí zvítězit, hosté jsou do konce zápasu lepším mužstvem, ovšem šance nedokáží proměnit, a ani naše brejky do otevřené obrany brankou nekončí. Takže konečné skóre 2:2 odpovídá průběhu utkání
     Závěrem:
S předvedenou hrou můžeme být docela spokojeni a bod by mohl mít na konci sezóny cenu zlata, neboť to vypadá, že letos může každý porazit každého a bodové rozestupy nebudou veliké.

Hodnocení zápasu:
Na další zápas jsme jeli na hřiště možného favorita soutěže, tedy do Vnorov. Očekávali jsme těžký zápas, přesto jsme věřili v plný bodový zisk, ovšem realita byla jiná.

Zápas začal naším náporem a ten trval celý poločas. Soupeře jsme jednoznačně přehrávali, ovšem vstřelit branku bylo nad naše možnosti a to i z těch nejvyloženějších šancí, kterých bylo celkem pět. Dokonce ani zakončení do prázdné branky se nedařilo, a vzhledem k tomu, že domácí nic nepředvedli, skončil poločas smírně – 0:0. Do druhé části vstoupili lépe domácí. Zamkli nás na naši polovině a po sérii rohových kopů se v 51.min. ujímají vedení, protože jsme si jeden z nich srazili do vlastní branky. Tato 6- minutovka stačila domácím k zisku všech bodů. Po inkasovaném gólu jsme se vzpamatovali,a hráli jako v prvním poločase, bohužel i se stejnou koncovkou. Soupeř zoufale bránil, někdy i v jedenácti lidech, a pouštěl se do brejků, které ovšem řešil špatně, takže naši branku skoro neohrozil. Naše nemohoucnost gradovala v nasteveném čase, kdy během deseti vteřin domácí zblokovali pět střel, takže konečné skóre bylo 1:0 pro domácí.
Závěrem:
Tentokrát potěšila hra i bojovnost mužstva, ale naplno se projevila naše největší slabost a to je střílení branek. Toto nás trápí již několikátou sezónu.

4

Hodnocení zápasu:                                                    Naše první cesta vedla do Hrubé Vrbky. Vzhledem k loňským výsledkům s tímto soupeřem, jsme očekávali plný bodový zisk, což se povedlo. První zápas za nás odehrál  Udržal Roman a místní odchovanec Vykouk Radek.
 Zápas se od začátku vyvíjel podle našich představ. Již ve 4.min., po odvráceném centru domácími za velké vápno, kde stál osamocený Udržal a nádhernou střelou z voleje skóruje - stav 0:1. Vstřelená branka nás uklidnila, necháváme domácí kombinovat na vlastní půlce a čekáme na brejky. Ty přicházejí, ale útočníci nejsou schopni je gólově zužitkovat. Až v 17. min., využil chyby v rozehrávce Udržal a po samostatné akci z poloviny hřiště obejde i domácího brankáře a upravuje na 0:2. Dále pokračujeme ve stejném stylu hry, ovšem po ojedinělém proniknutí domácích do vápna přichází faul a penalta. Tu domácí nepromění, neboť gólman Grufík vystihne směr, a vyráží. To rozhodlo o výsledku utkání. Do konce poločasu nastřelili domácí ještě tyč a břevno. My neproměnili několik brejků, poločasový výsledek tedy - 0:2.                                             Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Platonickým tlakem domácích jejich snaha končila daleko před vápnem a střely z dálky spolehlivě chytal Grufík. Další ránu domácím zasadil v 50.min., Bartyzal. Po nákopu z naší poloviny, kdy se prosmyknul mezi obránci a lobem upravuje na 0:3. Následují střídání 52.min., Vykouk za Krýsu a v 56.min., Šimeček za Lebdušku. Domácí už nemají sílu na zvrat a my potřebu útočit. Přesto se hraje většinou na naší půlce, poslední úder zasadí domácím Kratochvíla po dalším brejku -  0:4. Stav nevydržel a domácí nakonec také skórovali v 82.min., upravili po centru na konečných - 1:4. Mezitím jsme vystřídali Kolbla za Bartyzala.